Uzman Görüşü: 2024 Rallisi İçin En İyi 7 Altcoin, MATIC de Var!

Bitcoin’in bir sonraki halving olayına aylar kala, piyasa yeni zirvelere ulaşmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda, Bitcoin fiyatının yeni nesil yatırımcıların yatırım yapmaya başlaması için artık çok yüksek olduğu düşünüldüğünden, altcoin piyasanın büyük bir fiyat girişi yaşayacağı tahmin ediliyor. Kripto uzmanı Sohrab Khawas, önümüzdeki yıl büyük fiyat sıçramaları kaydetme potansiyeline sahip 1 doların altındaki en iyi altcoinlerin listesini paylaştı. Listede MATIC, XRP, DOGE de yer alıyor.

Potansiyeli yüksek 7 token: MATIC, ADA, XRP ve diğerleri…

Ripple (XRP)

Ripple’ın XRP tokenı öncelikle sınır ötesi işlemler için kullanılıyor ve en düşük gaz ücretlerinden birine sahip olduğu iddia ediliyor. Bir sonraki işlem için hangi işlemin dikkate alınacağına karar veren güvenilir doğrulayıcılarla benzersiz bir mekanizma üzerinde çalışıyor. XRP fiyatı Maksimum 100 Milyar token arzına ve 54 Milyar token dolaşım arzına sahip. Piyasa değeri 33,51 Milyar dolar olan XRP, en büyük kripto listesinde altıncı sırada yer alıyor. XRP 3,84 dolarlık bir ATH’ye sahip. Şu anda %83’ün üzerinde bir indirimle işlem görüyor. Bununla birlikte, XRP fiyatı artan bir yükseliş hissini vurguladı. Analistler, XRP fiyatının 2024’te 1 doları geçeceğini tahmin ediyor. Bu da onu yaklaşan ralli için potansiyel bir aday haline getiriyor.

Cardano (ADA)

ADA, Ouroboros adı verilen benzersiz bir Proof-of-stake Blockchain üzerinde çalışıyor. Ayrıca, proof-of-work mekanizmasına daha verimli bir alternatif olarak tasarlandı. ADA’nın dolaşımdaki arzı 35,34 milyar token. Ayrıca, maksimum arzı 45 milyar token. ADA tokenları, bir önceki ralli sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 3,10 dolara ulaştı. Şu anda piyasa listesinde sekizinci sırada yer alıyor. Bu yıl, ADA fiyatı değerine %140’ın üzerinde ekleme yaptı. Böylece büyük bir fiyat hareketi sergiledi. Ayrıca, token temel direnç seviyesini başarıyla aştı. Analistler, önümüzdeki yıl bir sonraki ana direnç seviyesi olan 1,15 doları test etmesini bekliyor.

Polygon (MATIC)

Polygon’un yerel tokenı MATIC, bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması üzerinde çalışıyor. MATIC tokenı, plazma Blockchain’deki tüm işlemler için kullanılıyor. Polygon’u temel olarak kullanan daha fazla proje, MATIC tokenlerinin fiyatı o kadar yüksek olur. Maksimum 10 milyar token arzına sahip. Şu anda arzın %95,55’ini oluşturan 9,55 milyar token dolaşımda. MATIC, 10 milyar dolar piyasa değeri ile kripto alanında on ikinci sırada yer alıyor. Token, bir önceki boğa döngüsü sırasında kaydettiği 2,92 dolarlık ATH’sinden %73,25’lik bir indirimle işlem görüyor. MATIC, fiyat YTD’ye %5’ten daha az eklediği için nötr bir yıl sergiledi. Bununla birlikte, güçlü temellere sahip. Bugün Blockchain teknolojisindeki en benzersiz projelerden biri. Analistler, MATIC fiyatının yakında 1,5 dolar seviyesini test etmesi bekliyor. Bu da onu potansiyel bir 1,5x token haline getiriyor.

Kaspa (KAS)

2021’de kripto dünyasına tanıtılan Kaspa, Proof-of-Work (PoW) mekanizmasını kullanıyor. Ayrıca, GHOSTDAG protokolü üzerinde çalışıyor. Bu yeni protokol, Merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik arasındaki bloğu çözmeyi amaçlıyor. Maksimum arzı 27 milyar olmak üzere toplam arzı 22 milyarın biraz üzerinde. KAS 2,47 Milyar dolar piyasa değerine sahip. En büyük kriptolar listesinde 36. sırada yer alıyor. Ayrıca, token 0,154 dolarlık bir ATH kaydetti. Şu anda %25’in biraz üzerinde bir indirimle işlem görüyor. KAS, yalnızca bu yıl portföyüne %2.000’in üzerinde değer katarak Bitcoin ve diğer en iyi kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Dahası, yatırımcıların artan ilgisi, bu tokenin yaklaşan boğa döngüsünde potansiyel 10 kat getiri kaydetmesini vurguluyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, ağında yapılan tüm işlemleri saklayan dağıtılmış ve güvenli bir dijital defter kullanarak benzersiz bir şekilde çalışıyor. Sansasyonel meme-coin, 142,32 milyar token’lık yüzde 100 arz sirkülasyonuna sahip. Piyasa değeri 13,16 Milyar dolar olan Dogecoin, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimlerinin liderlik tablosunda onuncu sırada yer alıyor. DOGE fiyatı 0,7376 dolar ATH’ye sahip. Şu anda %87’nin üzerinde bir indirimle işlem görüyor. Kategori lideri bu yıl değerinde %31’lik bir sıçrama kaydetti. Bu da fiyatın piyasada önemli bir ilgi görmesine neden oldu. Meme coin’i topluluğu gün geçtikçe güçleniyor. Bu meme tokeninin önceki ATH’sini yeniden test etmek için 3X olasılığını gösteriyor.

Stellar Lumens (XLM)

Stellar, sınır ötesi ödemeleri destekleyen bir başka token. Kullanıcılarının Stellar Consensus Protokolü aracılığıyla varlık ticareti yapmalarına yardımcı oluyor. XLM’in maksimum 50 milyar arzı var. Şu anda, arzın %56’sını oluşturan 28,22 milyar token dolaşımda. XLM, 3,48 Milyar dolar piyasa değeri ile en iyi kripto para birimleri listesinde 24. sırada yer alıyor. XLM fiyatı bu yıl %73’ün üzerinde artış göstererek 0,1 dolar seviyesini geri kazandı. Ayrıca, projenin önümüzdeki yıl bazı önemli ve büyük yükseltmeler yapması ve bu projeyi yaklaşan ralli için sıcak bir seçim haline getirmesi bekleniyor.

Cronos (CRO)

Cronos yerel tokreni olan CRO, Ethereum ağında oluşturulan ve barındırılan bir ERC-20 tokeni. Öncelikle Crypto.com ile işbirliği yapılan işlemler, ücretler ve çeşitli ürünler için ödeme yapmak için kullanılıyor. Şu anda Cronos (CRO) olarak bilinen Crypto.com, 30.263 tokenlık Maksimum arzın %83,48’ini oluşturan 25,26 milyarlık bir dolaşım arzına sahip. CRO’nun tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,9698 dolar. Token, şu anda yaklaşık %90’lık bir indirimle işlem görüyor. Ayrıca, CRO bu yıl çantasına %76’dan fazla ekledi. Böylece, kendi kategorisindeki en iyi performans gösteren tokenlardan biri haline geldi. Dahası, artan benimseme, sektörün önümüzdeki dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma potansiyelini vurguluyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x