Marmara’da batan gemi su altı robotuyla görüntülendi! Mürettebatla ilgili detay endişe verici

İmralı Adası güneyinde batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmalarına, günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlandı. Dün gece su altı robotuyla görüntülen gemi için bugün dalış yapılması bekleniyor.

Balıkesir’in Marmara Adası ilçesinden yola çıktıktan sonra fırtınaya yakalanıp İmralı Adası açıklarında batan mermer tozu yüklü gemide bulunan 6 mürettebattan halen haber alınamadı. Arama çalışmaları gece boyunca da devam etti. Günün ilk ışıklarıyla birlikte havadan, karadan ve denizden arama çalışmaları yeniden hız kazandı.

Marmara Denizi’nde batan geminin yeri tespit edildi

GEMİNİN İÇİ GÖRÜNTÜLENDİ

Gece saatlerinde ise ekipler 51 metre derinlikte olan geminin yanına su altı robotuyla inerek içine baktı. Mürettebatın geminin içinde olmadığı tahmin ediliyor. Ekipler tarafından görüntülenen gemi için bugün hava şartları el verirse balık adamların dalış yapması bekleniyor.

“DENİZDE VE SAHİLDE ARAMA FAALİYETLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİLECEK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Yapılan çalışmalar neticesinde, sonar görüntüsü ile deniz yüzeyinin elli bir metre altında tespit edilen geminin, gece Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüzce ROV cihazı ile yapılan sörveyinde Batuhan A gemisi olduğu kesinleşmiştir. Bugün sabah saatlerinden itibaren anılan batığa dalış faaliyeti gerçekleştirilecek olup, denizde ve sahilde arama kurtarma faaliyetlerine de aralıksız devam edilecektir.”

Öte yandan kriz merkezi de Mudanya’dan Karacabey’in Kurşunlu bölgesine taşındı. Halen bölgede Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Polisi ve Ulaştırma Bakanlığı’na ait çok sayıda arama kurtarma ekibi ve deniz ve hava unsuru bulunuyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x