Capcom klasiklerine dönüş sinyali veriyor

Anket, Capcom’un geçmişteki popüler IP’lerine yeni bir soluk getirme olasılığını araştırırken, hayranların geri dönüşlerini ve yeni oyunlar için olan isteklerini de mercek altına alıyor. Bu girişim, özellikle uzun süredir sessizliğe bürünmüş oyun serilerinin hayranlarında heyecan yaratıyor.

Capcom’un klasik hayranları için umut ışıkları yeniden yanıyor; Dead Rising, Dino Crisis gibi unutulmuş rüyalar mezarlarından kalkıyor. Endişelenmeyin, dünyanın sonu değil bu, sadece Capcom hayranlarının uzun süredir özlem duyduğu oyunlar için bir umut belirtisi. Yakın zamanda yapılan bir Capcom anketi sayesinde, bu oyunların hayranları, favori serileri hakkında uzun zamandır duymadıkları haberlerin ardından nadir bir umut ışığına kavuştu.

Anket, Capcom hayranlarının şirket ve üretimleri hakkındaki düşüncelerini sorguluyor. Ancak, özellikle heyecan verici olan bir soru var ki, Capcom’un geniş IP galerisinden hangileri için bir devam oyunu ya da yeni oyun görmek istediklerini soruyor. Bu seçenekler arasında Dead Rising ve Dino Crisis gibi daha önce bahsedilen oyunların yanı sıra Onimusha, Sengoku Basara, Vs Capcom ve Lost Planet gibi diğer hit oyunlar da yer alıyor.

Capcom klasiklerine dönüş sinyali veriyor

Daha da iyisi, Capcom son zamanlarda tam remakelarla büyük başarılar elde etti – mükemmel Resident Evil remake serisine bir bakın! Bu nedenle, ankette hayranların “tamamen yeniden yapılmasını” istedikleri oyunlar da soruluyor. Burada Commando gibi oldukça niş seçenekler de var. Dolayısıyla, şirketin bazı büyük hit oyunlarına remake yapmasını beklerken, daha küçük remake projeleri fikri de masada gibi görünüyor.

Bu tür anketler ve küçük ipuçları geçmişte geldi ve her zaman çok şey ifade etmedi. Örneğin, bu anketi kendiniz için dolduranlar, remake yapılmak üzere oy verebileceğiniz oyunlar listesinde Darkstalkers’ı fark etmiş olabilirler. Aslında, beş ay önce, oyuncuların Darkstalkers’a olan sevgisini manuel olarak belirtebilecekleri başka bir Capcom anketi vardı. Bu, 2022’deki röportajlarda yeni bir girişin şansının oldukça düşük olduğunun açıkça belirtilmesine rağmen mümkün oldu.

Bu anketlerin tek bir amacı var: tüketici veri toplama. Ankette bazı soruların seçenekleri sınırlandırılarak belirli IP’ler hakkındaki duyarlılıkları ölçmeye yönelik olduğu açıkça belirtilse de, temel amaç bu. Ancak, bu, yıllardır online olarak yaptıkları gibi eğer yeterince insan Dino Crisis için aşkını ifade ederse, bu kesinlikle geliştiricilerin önüne geçeceği anlamına geliyor.

Şahsen, yeni bir Dino Crisis veya Lost Planet umudunu dahi sevinçle karşılıyorum. Son birkaç yılda Capcom, en popüler serilerini geliştirme ve iyileştirme konusunda mükemmel işler çıkardı. Şu anda, daha fazla IP ile bunu yapması için baskı yapmanın tam zamanı. Exoprimal tam olarak endüstriyi sarsmasa da, ve Dead Rising acı bir notayla sona erse de, Capcom’un keşfedebileceği başka pek çok yol var.

Siz hangi Capcom IP‘sinin geri dönmesini isterdiniz? Aşağıda bize bildirin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x