Bornova’da Minik Dostlar Can Dostlarıyla Buluştu

Sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve onları korumak için büyük bir çaba harcayan Bornova Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde minik öğrenciler can dostları ile buluşturdu. Anaokulu öğrencisi minikler can dostları için mama kabı boyayıp, hayvan figürlü magnetler yaptı. Köpeklerle yakından ilgilenen minik dostlar Can Dostları Yerleşkesi’nde keyifli bir gün geçirdi. Magnet boyama etkinliği ilçedeki bazı okullarda ve otistik çocuklar için de yapıldı. 

Herşeyin başı sevgi

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, sokak hayvanlarının korunması için önemli yatırım ve çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Hayvanseverler ve derneklerle işbirliği içinde can dostlarımıza sahip çıkıyoruz. Herşeyin başı sevgi. Hayvan sevgisini de çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren aşılamamız gerekiyor.  Bu amaçla Hayvanları Koruma Günü’nde de farkındalık yaratmak adına çocuklarımızı Can Dostları Yerleşkemizde ağırladık” diye konuştu.

Neler yapıldı?

Bornova Belediyesi’nin Pınarbaşı’ndaki Can Dostları Yerleşkesi ve Büyükpark’ta bulunan Kedi Kliniği’nde 2023 yılında toplam 8 bin 684 sokak hayvanının tedavi ve bakımını yapıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü 4 bin 569 sokak hayvanını kısırlaştırarak, üremelerini kontrol altına aldı, 7 bin 973 can dostuna acil sağlık müdahale hizmeti sağladı. Ayrıca, yine 2023 yılında alınan görüntüleme üniteleri ve ekipmanlarıyla 317 kedi ve köpeğin ortopedik teşhis ve operasyonu gerçekleştirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x