Abdullah Avcı: Trabzonspor’dan hiç ayrılmamış gibi hissettim

İHA

Süper Lig’in 9. hafta maçında sahasında Alanyaspor’la karşılaşacak olan Trabzonspor’da Teknik Direktör Nenad Bjelica ile yolların ayrılmasının ardından tekrar takıma dönen Abdullah Avcı, düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarına değinerek sözlerine başlayan Avcı, şunları dedi:

Burada olmak güzel, sizlerle birlikte olmak güzel. Umarım süreci sağlıklı bir şekilde geçiririz. Dünyanın yaşadığı bir dönem var. İsrail-Filistin sürecini, çocukların ve masumların öldürüldüğü hiçbir savaşın kazananı olmaz. Dünyanın sağlıklı bir şekilde yaklaşarak bizleri ve dünyayı rahatlatmış olur. Basın toplantısını önce yapıp-yapmama konusunu düşündük ama haftaya da maçlar başlıyor. Karşılıklı bilgilendirme yapma açısında iyi olacaktır.

“Burada hayatımın en güzel günlerini yaşadım”

28 ay Trabzonspor’da görev yaptığını belirten Avcı, şu ifadeleri kullandı:

Burada hayatımın en güzel günlerini yaşadım. Çok güzel günler geçirdik. İlk geldiğimde Avrupa kupalarına gittik. Sonrasında şampiyonluğun planlarını yaptık ve planladığımız hedefe hep birlikte ulaştık. Şampiyonluktan sonra yaşanan süreçte dalgalanmalar yaşadık. Sakatlıklar yaşadık. Şehre geldiğim gün ‘Yeni gelmedim. Geri geldim’ ifadesini kullandım. Bu şehre, bu takıma ve bu enerjiye inandığım için tekrar daha iyisini yapabilmek için buradayım.

“Kadroda bulunan oyuncular da bizim oyunumuzu belirlemede etkili olacak”

“Trabzonspor’un olduğu yerde yarış vardır.” diyen Teknik Direktörü Abdullah Avcı, şu sözleri sarf etti:

Avrupa kupalarına katılabilmek, devamlı maç kazanma alışkanlığını yakalayıp yukarıda nereleri yakalayabiliyoruz. Türkiye Kupası ve önümüzdeki sezonun planlamasını yapıp hareket etmek. Kadroda bulunan oyuncular da bizim oyunumuzu belirlemede etkili olacak.

“Nenad Bjelica’ya teşekkür ediyorum”

Nenad Bjelica’nın Trabzonspor’a hizmet ettiğini belirten Avcı, şu şekilde konuştu:

Nenad Bjelica’ya teşekkür ediyorum. Trabzonspor’a hizmet etmiştir. Birtakım veriler var, bunun üzerinde çalışıyoruz. Tespitlerimiz var. Trabzonspor’un nasıl oynaması gerekiyor. Çalıştığım oyuncular var çalışmadığım oyuncular var bunlar üzerinde çalışıyorum ve onları tanımaya çalışıyorum. Devre arasında ve sezon sonunda neler yapacağız bunlara bakacağız. Antrenmanlarda oyuncularımız çok iyi cevaplar veriyorlar. Kazanma alışkanlığını kazandıkça daha yukarı çıkacaktır. Sahada agresif olan daha hızlı bir takım ortaya çıkarmaya çalışacağım.

“Marka Trabzonspor’dur onu en iyi hale getirmek için çalışıyoruz”

Bir gazetecinin, “Takım içerisinde yapılan antrenmanları dışarıya sızdığı şeklinde geçmişte açıklamalarınız olmuştu. Aynı tehlikeyi şu an seziyor musunuz?” sorusuna Avcı, şu yanıtı verdi:

Köstebek kelimesi kullanmadım. Bu ağır kaçıyor. Herkes Trabzonspor’a hizmet etmeli. Biz de Trabzonspor’a hizmet etmek için varız. Bu hizmet en iyi şekilde kurumlara yapılır. Bireylere yapılmaz. Bu yönetimin alacağı bir karardır ben sadece duygularımı ve düşüncelerimi söylerim. Yönetim bir karar alır ve bu karara saygı duyarız. Geldim, kulübün içine girdim ayrılmamış gibi his ettim. Milli Takım arasına gittim-geldim gibi bir hissiyat vardı. Kuruma hizmet bütün profesyonellerin yapması gereken bir şeydir. Marka Trabzonspor’dur onu en iyi hale getirmek için çalışıyoruz. Bireysellere çalışmıyoruz.

“Enerjileri yüksek takım kalitesini ön plana çıkaran isimler var”

“Trabzonspor’dan ayrılırken hastalıklı bir yapıdan bahsetmiştiniz. Bu yapı devam ediyor mu?” sorusuna ise Avcı, şu cevabı verdi:

Hastalıklı durumu oyun anlamında söylemiştim. Bir çok şeyi deniyorum. Oyun olarak deniyorum ama olmadığından bahsetmiştim. O günden bugüne sorguluyorum. Sorgulamazsan gelişemezsin. Oyun olarak da, oyuncu olarak da sorguladığımız durumlarda var. Organizasyon tam olarak oturmamıştı. Bununla ilgili tespitlerimiz var. Bildiklerimiz var. Ona göre bir oyun planı üzerinde çalışıyoruz. Pepe çok önemli oyuncu , sağlıklı bir şekilde onu hazırlamaya çalışıyoruz. Diğer transferlerle görüşmelerim oldu. Enerjileri yüksek takım kalitesini ön plana çıkaran isimler var.

“Nwakaeme ile ilgili benim gönderdiğimi söylediler ama ilişkim devam ediyor”

Nwakaeme’nin Trabzonspor’da kalmasını istediğini belirten Avcı, sözlerini şöyle noktaladı:

O da kalmak istedi ama kulübün mali süreci bölümünde o da olmadı. Nwakaeme ile ilgili benim gönderdiğimi söylediler ama ilişkim devam ediyor. Hatta, benim milli takım ile adım geçince tercümanımız Ercan’ı aradı. ‘Ben Türkiye’de oynadım. Beni milli takıma alsın’ diye söyledi. Bizim ilişkimiz öyle. Geçen de sosyal medyadan güzel bir paylaşım yaptı. Yusuf Sarı’yı milli takıma ilk ben gönderdim. Kalmasını istedim. Oynamak istedi. Sözleşmesini uzatmadı. Çaykur Rizespor’a gitti ve ardından Adana Demirspor’a gitti. Biz Yusuf’u burada attığı güzel gollerle hatırlıyoruz.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın toplantısının ardından stadyumda basın mensuplarına fotoğraf verdi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x